FAQ

Q&A

”Kdo se moc ptá, moc se dozví” - to u nás neplatí, ba naopak!

Mrkněte na nejčastější dotazy našich zákazníků, a pokud odpověď

nenajdete, brnkačka, spojte se s námi přímo zde.

Kategorie dotazů

Lze Pohybovku hrát i s dítětem, které chodí na rehabilitaci s vadným držením těla?

Určitě ano. Pohybovka je sestavena tak, aby se zapojila většina svalů po celém těle, což je u vadného držení těla velmi prospěšné. Důležité je ale zdůraznit, že hra nemůže nahradit terapii šitou na míru od vašeho fyzioterapeuta. Jako doplněk, jak zábavnou formou motivovat děti k pohybu je však vynikající.

Má dcera je sledována na ortopedii kvůli skolióze. Můžeme hru hrát? Máme nějaká omezení?

Terapie skoliózy je v dětském věku náročná pro dítě i pro rodiče. Hraní Pohybovky nemůže nahradit cvičení s fyzioterapeutem nebo postup, který určil ortoped. Nicméně jako doplněk ke cvičení je Pohybovka dobrou volbou.

V praxi se někdy setkávám s tím, že děti, které od útlého věku dochází na fyzioterapii a potřebují doma cvičit, berou jakýkoliv pohyb jako nutnou rutinu. Pohybovka ukazuje dětem cvičení jako zábavu, a to ve vašem případě vidím, jako velký přínos. Užijte si s dcerou hru a umožněte ji prožít radost z pohybu.

Pomůže časté hraní hry na ploché nohy?

Plochá noha u dětí je složité téma. Důležité je rozlišit, zda se opravdu jedná o strukturální vadu nohy, nebo se jako plochonoží projevuje nějaký funkční nedostatek třeba v oblasti trupu. Určitě se na blogu brzy o tomto tématu objeví článek. Nicméně v žádném případě hraní Pohybovky nemůže uškodit. Pokud je plochá noha způsobena pouze funkční poruchou, může pravidelné cvičení podle Pohybovky (min. 3x týdně) pomoci k lepšímu zapojení svalů a tím i postavení nohou. Nenahrazuje však cvičení od vašeho fyzioterapeuta nebo ortopedickou léčbu.

Co je potřeba během hraní hry a provádění cviků sledovat, abychom si byli jisti, že děti cvičí správně?

Jednotlivé cviky a jejich popis najdete v sekci JAK NA TO Je ale důležité nevyžadovat po dětech dokonalé provedení cviků na úkor radosti ze hry a pohybu. Můžete dětem ukázat lepší provedení a třeba při každé hře opravit další nedostatek. Takže čím častěji budete Pohybovku s dětmi hrát, tím se dostanete k lepšímu provedení cviků. Znovu ale připomínáme, že je důležité hlavně to, aby děti braly hru jako zábavu.

Jsou nějaká omezení pro hraní Pohybovky s dětmi? Nebo situace, kdy hraní není vhodné vůbec?

Určitě bych hru s dětmi necvičila ve chvílích, kdy by měly být v klidu. Týká se to hlavně nějakého akutního onemocnění nebo třeba také klidového režimu po očkování. V tu dobu potřebuje tělo spíše odpočívat a je vhodnější volit klidnější zábavu.

Jak často je ideální hru hrát, aby to prospívalo tělu dítěte?

Pro dětský pohybový aparát je, zvláště v dnešní době, přínosný každý pohyb. Pokud chceme hrát hru za účelem cvičení, to znamená posílení a protažení určitých svalových skupin, je vhodná frekvence alespoň 3x v týdnu. Nicméně nemusíte se bát „předávkování“. Takže pokud bude děti hra bavit natolik, že ji budou chtít hrát denně, hurá do toho!