FAQ

Q&A

”Kdo se moc ptá, moc se dozví” - to u nás neplatí, ba naopak!

Mrkněte na nejčastější dotazy našich zákazníků, a pokud odpověď

nenajdete, brnkačka, spojte se s námi přímo zde.

Kategorie dotazů

 

FYZIOTERAPIE DĚTÍ z pohledu Zuzky

Lze Pohybovku hrát i s dítětem, které chodí na rehabilitaci s vadným držením těla?

Určitě ano. Pohybovka je sestavena tak, aby se zapojila většina svalů po celém těle, což je u vadného držení těla velmi prospěšné. Důležité je ale zdůraznit, že hra nemůže nahradit terapii šitou na míru od vašeho fyzioterapeuta. Jako doplněk, jak zábavnou formou motivovat děti k pohybu je však vynikající.

Má dcera je sledována na ortopedii kvůli skolióze. Můžeme hru hrát? Máme nějaká omezení?

Terapie skoliózy je v dětském věku náročná pro dítě i pro rodiče. Hraní Pohybovky nemůže nahradit cvičení s fyzioterapeutem nebo postup, který určil ortoped. Nicméně jako doplněk ke cvičení je Pohybovka dobrou volbou.

V praxi se někdy setkávám s tím, že děti, které od útlého věku dochází na fyzioterapii a potřebují doma cvičit, berou jakýkoliv pohyb jako nutnou rutinu. Pohybovka ukazuje dětem cvičení jako zábavu, a to ve vašem případě vidím, jako velký přínos. Užijte si s dcerou hru a umožněte ji prožít radost z pohybu.

Pomůže časté hraní hry na ploché nohy?

Plochá noha u dětí je složité téma. Důležité je rozlišit, zda se opravdu jedná o strukturální vadu nohy, nebo se jako plochonoží projevuje nějaký funkční nedostatek třeba v oblasti trupu. Určitě se na blogu brzy o tomto tématu objeví článek. Nicméně v žádném případě hraní Pohybovky nemůže uškodit. Pokud je plochá noha způsobena pouze funkční poruchou, může pravidelné cvičení podle Pohybovky (min. 3x týdně) pomoci k lepšímu zapojení svalů a tím i postavení nohou. Nenahrazuje však cvičení od vašeho fyzioterapeuta nebo ortopedickou léčbu.

Co je potřeba během hraní hry a provádění cviků sledovat, abychom si byli jisti, že děti cvičí správně?

Jednotlivé cviky a jejich popis najdete v sekci JAK NA TO Je ale důležité nevyžadovat po dětech dokonalé provedení cviků na úkor radosti ze hry a pohybu. Můžete dětem ukázat lepší provedení a třeba při každé hře opravit další nedostatek. Takže čím častěji budete Pohybovku s dětmi hrát, tím se dostanete k lepšímu provedení cviků. Znovu ale připomínáme, že je důležité hlavně to, aby děti braly hru jako zábavu.

Jsou nějaká omezení pro hraní Pohybovky s dětmi? Nebo situace, kdy hraní není vhodné vůbec?

Určitě bych hru s dětmi necvičila ve chvílích, kdy by měly být v klidu. Týká se to hlavně nějakého akutního onemocnění nebo třeba také klidového režimu po očkování. V tu dobu potřebuje tělo spíše odpočívat a je vhodnější volit klidnější zábavu.

Jak často je ideální hru hrát, aby to prospívalo tělu dítěte?

Pro dětský pohybový aparát je, zvláště v dnešní době, přínosný každý pohyb. Pokud chceme hrát hru za účelem cvičení, to znamená posílení a protažení určitých svalových skupin, je vhodná frekvence alespoň 3x v týdnu. Nicméně nemusíte se bát „předávkování“. Takže pokud bude děti hra bavit natolik, že ji budou chtít hrát denně, hurá do toho!

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení