Proč my?

PROČ MY?

Protože jsme jediní na trhu

a vy budete mít jako první tuto unikátní deskovou hru doma!

Jednoduše jsme zjistili, že na trhu žádná taková pohybová hra není. V dnešní době, kdy se stále mluví o tom, že všichni máme málo pohybu a rodiny tráví málo času pospolu, nám to přišlo jako velká škoda. A protože rádi děláme věci, které mají smysl, pustili jsme se do jejího vývoje. Ukázalo se, že přetvořit jednoduchý nápad do zábavné, ale přesto smysluplné pohybové deskové hry tak snadné není. Ale mákli jsme si a jsme pyšní na to, že vám naši jedinečnou hru můžeme představit!

Jak vznikla pohybovka?

„Dobrý den, jaké máte, prosím, pohybové hry?" „Hmm, máme jednu.“

„Aha, a další nemáte?“ „Bohužel.“

To byl pro nás prvotní impuls k vytvoření Pohybovky.

Jak už to ale bývá, žádný začátek není snadný a ani s Pohybovkou to nebylo jinak. Od nápadu k hotové hře bylo třeba ujít pořádný kus cesty. Od vytváření prvních příběhů, přes nekonečná kola korektur, skrz nespočet návrhů grafiky a testování jsme se dostali až k důležitým otázkám výroby, a nakonec i k samotnému spuštění projektu.

Každý čtený příběh měl několik verzí, které jsme postupem času upravovali tak, aby byly nejen čtivé, ale i zábavné a hravé. Díky spolupráci s dětskou fyzioterapeutkou se Pohybovka formovala do dnešní podoby. Bylo více než jasné, že cviky musí být zvoleny tak, aby cílily na nejčastější potíže dětského pohybového aparátu. Za 3 roky vývoje s dětskou fyzioterapeutkou vzniklo přes 35 verzí.

Při výrobě jsme si řekli, že naší prioritou je udržet ji v Česku. Dalším přáním pak bylo co možná nejvíce podpořit firmy a instituce, které si to zaslouží. Proto pro nás byla spolupráce s chráněnými dílnami jasnou volbou. Propojit Pohybovku, která má za cíl rozhýbat děti i rodiče, s lidmi s různým typem handicapu, pro nás byla situace win - win.

Čeho jsme chtěli docílit?

  • Chtěli jsme přinést nový vítr do světa dětských deskových her.
  • Přáli jsme si, aby hra bavila celou rodinu a mohli se u ní sejít všechny generace.
  • Snažili jsme se volit cviky tak, aby cílily na nejčastější problémy dětského pohybového aparátu a aby si v jednotlivých příbězích děti procvičily celé tělo.
  • Přišlo nám smysluplné použít přírodní materiály, udržet výrobu v Česku a podpořit další projekty a instituce, které si to zaslouží. Proto na výrobě hry spolupracují šikovní lidé ze tří chráněných dílen.
  • A největší radost budeme mít, když vás i vaše děti bude hra bavit a budete se k ní rádi vracet.

Kdo že se na vývoji hry podílí?

Ing. Martin Štramberský - jako autor a strážce projektu

Cute. Kája Hanáková - jako grafička a autorka toho všeho krásného, co můžete ve hře i na webu vidět

Mgr. Zuzka Rybová - jako dětská fyzioterapeutka, odborný dozor a zároveň zdroj rodičovského pohled

Jaké máme plány do budoucna?

Myslíte si, že projekt Pohybovka jsou jen Příběhy? Uf, ani zdaleka ne! Na dalších verzích Pohybovky se už pracuje a my Vám slibujeme, že se máte na co těšit!

  • Vytvořit pro rodiče edukační prostor, kde se budou moct dozvědět mnoho zajímavých a užitečných informací o pohybovém vývoji dětí a kde také mohou získat tipy na aktivity s dětmi.
  • Chceme přinášet další zajímavé verze, které budou všem generacím předávat poselství, že pohyb je hra!

V neposlední řadě by si autoři hry přáli, aby pohybovka podporovala upevnění rodinných vztahů, podpořila chuť a motivaci k pohybu a přispěla k dobré náladě nejen u vás doma.

Proč zkusit Pohybovku?

Stopro si kladete otázku, co všechno je Pohybovka?

Vše co budete chtít :) No vážně…. S krabicí se sadou příběhů s pohybovými mapami a herními plány, pro 1 až 10 hráčů, získáte šanci zažít radost z pohybu, švandu s těmi nejbližšími a dobrou náladu ze společně stráveného času. Ale to není zdaleka vše, to prostě musíte zkusit… chci hru zkusit!

Pohybovka je zkrátka pro všechny, kteří se chtějí bavit pohybem.