Spolupráce s chráněnými dílnami

Užijte si deskovku tak trochu jinak

Celý projekt Pohybovka vznikl jako projekt s přidanou hodnotou, a proto na otázku zda ušetříme a necháme si vyrobit věci mimo ČR byla odpověď – NE.

Rádi děláme věci jinak a tak jsme přišli s myšlenkou spolupracovat s chráněnou dílnou. A ne jen s jednou, ale rovnou se 3 úžasnými dílnami.

Gerlich Odry

"Jsme malá chráněná dílna nacházející se na okraji města Odry. Oblíbili jsme si práci se dřevem, a protože máme velmi rádi děti, většina našich výrobků je určena právě pro ně. Kromě tradičních dřevěných kostek a loutkových divadel vyrábíme i certifikované prvky z akátu pro dětská hřiště.

Myšlenka vyrábět hračky vznikla z podnětu udržet tradiční české řemeslo a také z lásky k přírodním materiálům a hlavně dětem. Inspiraci jsme našli ve dřevě.

Prostřednictvím dřevěných hraček si umožňujeme návrat do dětství a oživujeme tak hračky našich prababiček a pradědečků."

https://shop.gerlich-odry.cz/

1 VALAŠSKÁ DIAKONICKÁ s. r. o.

"Působí na trhu již od roku 2013. V tomto roce vznikl podnik PALOMINO, který reagoval na potřeby místních obyvatel ohledně dovozu obědů a poskytování služeb, především úklidu. V listopadu téhož roku byl otevřen první obchod Na ramínku se secondhandovým zbožím nejvyšší kvality.

V roce 2018 vzniklo středisko Pralinky s příběhem, kde vyrábí lidé s hendikepy originální čokoládové potěšení.

V roce 2020 se podnik Na ramínku rozšířil o šicí dílnu, kde švadleny šijí výrobky dle přání zákazníka a firemní dárky. Důraz je kladen hlavně na region a místní tradice. Dále je v provozu obchod, který se doplnil těmito výrobky. Všechny tři sociální podniky vznikly díky podpoře z fondů Evropské unie. 

Náš sociální podnik podporuje lidi se zdravotním znevýhodněním k návratu do běžného života a usiluje o co největší společenský prospěch."

https://www.1valasskadiakonicka.cz/

Ezop

"Jsme česká společnost, chráněná dílna a boříme mýty o chráněných dílnách. Naše výrobky jsou precizně zpracovány a do detailu promyšleny. Na precizním zpracování si zakládáme, výzvou pro nás jsou nové produkty, tvořit nás baví. Na trhu jsme od roku 2015, v nabídce máme voňavé nahřívací pohankové polštářky s levandulí, které pro firmy umíme obrandovat vlastním motivem."

https://www.ezopdesign.cz/